środa, 26 października 2016

Czakra podstawy - Muladhara

Muladhara czyli Czakra korzenia lub podstawy, jak wolą niektórzy jest silnie związana z kością ogonową. Najczęściej umiejscowiona jest - jak najczęściej się podaje - znajduje się pomiędzy odbytem a genitaliami. Intrygującym jest dopiero to, że się energii w kolorze czerwonym przechodzi przez prostatę, zaś u kobiet, u których znajduje się nieco wyżej... przez mistyczny punkt G. Po tych informacjach z pewnością cześć moich czytelników mocniej skupiła się na tekście ;) W końcu przyjemność ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie póki many ciało - dlaczego więc nie korzystać? Można się domyślić, że odpowiednie pobudzenie tej czakry wynosi człowieka ponad fizyczne orgazmy, to normal ekstaza. 


Znakiem rozpoznawczym dobrze pracującej czakry jest jej kolor - w przypadku czakry podstawy powinien być to niemal ognisty kolor czerwony, czysty, wibrujący intensywnością. Niestety, najczęściej mamy tą czakrę zablokowaną, brudną, zdarzają się pod nią różne podpięcia. Im więcej tego typu problemów, tym kolor owego wiru staje się bardziej przygaszony, a sam wir coraz bardziej zwalnia swoje obroty.

Z kolei kiedy działa prawidłowo my sami czujemy się bezpiecznie, prawidłowo radzimy sobie ze stresem. Czakra ta odpowiada także za prawidłowe funkcjonowanie nadnerczy, kości oraz zęby. Kiedy czakra nie działa dobrze - pojawiają się dolegliwości ze strony kręgosłupa, nowotwory, reumatyzm i artretyzm. 

Z kolei czakra, w której jest zbyt wiele energii powoduje problemy takie jak wybuchy emocji, gorączkowe działania - wtedy właśnie mówimy, że ktoś "jest w gorącej wodzie kąpany", bywa, że dążymy do celu po trupach. To typowy berserk, jak ja to nazywam ;) krew, ogień, furia - również czerwone, ale niszczące. Tego typu czakrę z pewnością mieli niektórzy charyzmatyczni przywódcy, ale nie tacy, którzy byli strategami, a ci, którzy łapali za miecz i z okrzykiem rzucali się na wroga - nie ważne czy wrócą z tarczą czy na tarczy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najdrożsi moi, jeśli chcecie o coś zapytać, coś zasugerować, albo po prostu skomentować, to co napisałam - nie wahajcie się :)