wtorek, 20 września 2016

Czym są czakry?

Czakra to wir energii, który znajduje się na linii kręgosłupa. Wyróżniamy zazwyczaj czakry główne, które ma każdy z nas, ale w ludzkim ciele takich ośrodków energetycznych może być nieskończenie wiele w najróżniejszych miejscach. Osoby wrażliwe na tego typu zjawiska określają je jako wirujące, kolorowe i roziskrzone kręgi z energii. Każda czakra ma inną barwę.


Jeżeli któraś z czakr jest zablokowana to jej kolor staje się przyćmiony, brudny - wpływa to na nasze życie, na jego jakość. Warto mentalnie przygotować się do oczyszczenia ich poprzez uwolnienie się od barier i schematów, które same sobie narzuciliśmy. Jest to proces bardzo ciężki, ale możliwy do osiągnięcia - po wyzwoleniu się z tych energetycznych więzów stajemy się wolnymi, szczęśliwymi ludźmi; można żyć z częściowo zablokowanymi czakrami, ale jest to życie niezbyt przyjemne - tak jakbyśmy sami zakładali sobie kajdany oraz klapki na oczy.

Czy chcemy być niewolnikami?

Jeśli powyższy argument to dla Ciebie nie przemawia to warto byś zdał sobie sprawę, Kochany Czytelniku, że wszelkie ograniczenia w przepływie energii odciskają palące piętno również na Twoim organizmie. Problemy z czakrami dotyczą nie tylko emocji, braku energii do działania i choć często charakteryzują się ogólnym złym samopoczuciem, kończą się  nawet... zaburzeniami emocjonalnymi. W zależności od stopnia blokady pojawiają się też następstwa typowo fizyczne, jak np. w przypadku czakry gardła - różnego typu zapalenia, podatność na choroby, sztywność ramion oraz szyi. Ciało szaleje. W przypadku zaburzeń czakry serca mogą pojawić się nerwobóle w klatce piersiowej, arytmie oraz wiele innych, znacznie niebezpieczniejszych powikłań. Jeżeli wszystkie czakry osiągną krytyczny stal zablokowania to nadejdzie czas, że zostaniemy odcięci od wszelkiej energii we Wszechświecie i nasze ciało umrze.

Czakry działają przetworniki oraz jednocześnie są kanałami - najpierw przetwarzają przyswojoną energię na odpowiedni zakres, a później rozprowadzają ją po naszym polu energetycznym. To tak jakby energia z różnych źródeł była dostrajana i wchłaniana przez nasze ciało. Energia ciągle jest w ruchu - przyjmujemy i oddajemy ją nieustannie. Łatwo się domyślić, że w momencie kiedy czakry nie działają, to do naszego ciała dociera coraz mniej energii; bywa również tak, że jeżeli w którymś miejscu naszego ciała brak energii to zostaje ona uzupełniona poprzez pobranie jej z innego miejsca. To działa, ale tylko na chwilę. Sprawdza się choćby wtedy, kiedy choruje nasze ciało fizyczne - energia jest pobierana a z ciała astralnego i mentalnego. Ogólnie wartość energetyczna, która była w naszym polu energetycznym po zachorowaniu jest nadal równa, niemniej obdzielamy nią również ciało, w którym było jej mniej, więc każde ciało (astralne, fizyczne, mentalne) na tym traci.

Co ciekawe - jeśli nasze czakry mają odpowiednio wysoki poziom energii to jesteśmy w stanie przekształcić energię otoczenia (tak, tego używamy też przy magii). Z pomocą naszych czakr - jeśli jesteśmy bardzo zaawansowani możemy podnieść lub obniżyć energetykę w systemach energetycznych drugiej osoby (bioenergoterapia, reiki).

Dwie czakry znajdują się w obrębie głowy, zaś pięć przy kręgosłupie - kiedy są otwarte i zrównoważone to mówi się, że ukazują się ich płatki... Wyglądają wtedy przepięknie, prawie jak kwiat lotosu. Prostym sposobem na rozpoznanie zablokowanych czakr jest obserwowanie reakcji ciała na przemęczenie. Jeśli np. często na skutek zmęczenia dokucza Ci ból głowy, to najpewniej masz zablokowaną czakrę trzeciego oka, jeśli serce - czakrę serca, etc. Jeśli mimo to nie jesteś pewien, czy wszystko u Ciebie ok, to po prostu napisz do mnie albo do innej osoby, która zajmuje się takimi sprawami. 

W kolejnych częściach omówię poszczególne czakry, ich funkcje, pracę z nimi. Myślę, że mudry mogą być interesujące dla części osób tu zaglądających. Mam nadzieję, że nowy cykl przypadnie Wam do gustu.

2 komentarze:

Najdrożsi moi, jeśli chcecie o coś zapytać, coś zasugerować, albo po prostu skomentować, to co napisałam - nie wahajcie się :)