niedziela, 20 listopada 2016

Kwarc różowy w litoterapii i magii

Kwarc różowy jest pospolitym minerałem, występuje w wielu odcieniach różu - od bladego niemal do czerwieni. Kolor ma tendencję do zanikania, jeśli wystawiany jest na zbyt długie działanie światła słonecznego. Właściwym zatem będzie rozładowanie go pod bieżącą wodą i ładowanie łagodniejszym światłem księżycowym. Można użyć też innej opcji - rozładować z użyciem hematytu (w tym celu przechowywać oba minerały razem).

Uważa się, że jest jedną z bardziej pożytecznych form kwarcu - on i kryształ górski są moimi ulubionymi. O ile kryształ fantastycznie oczyszcza i długo nie mogłam z nim pracować, to kwarc towarzyszył mi od dłuższego czasu. Bije od niego niezwykle łagodna, pozytywna energia - porównując do energii z którymi pracuję to idealnie pasuje do wibracji archanioła Haniela. Ta sama "czułość" i delikatność.

Kwarc różowy idealnie nadaje się do pracy z czakrą serca - nazywany jest także Kamieniem Miłości. Pozwala rozwinąć czakrę serca, zdjąć z niej blokady, otwiera nas także na uczucia. Mówi się, że działa także świetnie na czakrę korony, inne przekazy mówią o kładzeniu go na trzecim oku na około pół godziny - po tym czasie ból głowy powinien zniknąć.

Koszt kwarcu już przygotowanego do użytku to 25zł + 8zł wysyłka
Koszt buteleczki wiedźmy plus instrukcja to 35zł + 8zł  wysyłka
Zestaw 60 zł + WYSYŁKA GRATIS!

W przypadkach chorób warto go stosować także na serce, powinien koić nerwobóle harmonizować pracę serca. Jest korzystny także dla układu krwionośnego, krwi, ponieważ ją oczyszcza. Jestem za stosowaniem go od wewnątrz, jeżeli zależy nam na oczyszczeniu organizmu - przy czym kwarc różowy najlepiej oczyścić (ok 1 L wody plus 150g soli na mniej więcej taką samą ilość kamieni, po czym wystawić na 24 godz na działanie światła księżycowego), następnie zalać filtrowaną wodą w ilości około 1,5L. Tak przygotowaną wodę wystawiamy na 12 godz na księżycowe światło, woda jest gotowa. Pijemy ją najlepiej rano, jednocześnie dolewając ilość wody odpowiednią do wypitej.

Według mnie stanowi idealne uzupełnienie kuracji oczyszczającej z pokrzywą i skrzypem - dodatkowo dba także o nerki, woda z kwarcu w przypadku ich schorzeń może okazać się bardzo przydatna. Istnieją przekonania, że poprawia płodność - wówczas noszenie kwarcu z zapisaną na nim zielonym tuszem runą BERKANO może przynieść świetne efekty. W przypadku obrzęków lub oparzeń delikatnie przemywać wodą kwarcową, można także wykonać leczniczy kompres z dodatkiem rozgniecionej babki lancetowej z odrobiną wody kwarcowej. Taką papkę nakładamy na chore miejsce, kiedy przeschnie, zmieniamy. 

Należy robić przerwy podczas używania kwarcu, potrafi bowiem sprawić, że człowiek ucieka w świat fantazji, niektórzy uważają, że zbyt długie noszenie może także zwiększać ryzyko nowotworu. Przez tego typu działanie myślę, że osoby chore psychicznie powinny ostrożnie go używać, najlepiej po konsultacji z osobą się tym zajmującą. Niemniej, potrafi uleczyć złamane serce i głównie do tego w magii jest stosowany - często kwarc różowy daję moim klientom, którzy cierpią przez uczucia. Tak jak i ze wszystkim, tak i w litoterapii warto zachować zasadę złotego środka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najdrożsi moi, jeśli chcecie o coś zapytać, coś zasugerować, albo po prostu skomentować, to co napisałam - nie wahajcie się :)